Dodaj do ulubionych   |   strona główna  
   

 

|   Ubytování  |  Lyžařský vlek  |   Informátor   |    Galérie    |    Kontakt   |    LINKI    |Cyklistické trasy 

Cyklistické trasy v Polsku můžeme rozdělit na: lehké, střední a těžké. Je potřeba ustálit požadavky, které by měly splňovat cyklistické trasy z pohledu člověka. Pod ůvahu je je potřebaa zejména vzít: požadavky člověka, které se týkají komfortu turistiky, a také úroveň schopností turisty a kvality jeho vybavení, kterým disponuje (bezpečí).
 

Kvalita vybavení:

turistická skupina – pro kola, které jsou určeny k pokonávání tras s malým sklonem cest

terenní skupina – pro kola, které jsou určeny k jízdě v terénu, eventuálně při větších sklonech

sportovní skupina – pro kola, které jsou učeny k jízdě v terénu a překonávání velkých překážek a extrémních sklonů

 

Schopnosti cyklisty:

turista – pohybuje se svobodně po vyznačených cestách – osoba s menším zájmem, rodina s dětmí

terenní cyklista – svobodně se pohybuje po terenních cestách, eventuálně pekonává větší sklony

sportovec – pohybuje se po trasách v těžkém terénu, na extrémních sklonech


 

Cyklistické trasy v Národním parku

 

Cyklistické trasy
 

http://www.pngs.pulsar.net.pl/img/rower2.gif   Trasa Góry Stołowe – je označena modrou barvou. Cesta vede podél hranice Parku. Jedná se o mezinárodní trasu – nachází se jak na polském, tak i na českém území. Celková délka trasy je 126km. Na polské straně má cesta následující průběh: hraniční přechod Tłumaczów – Gajów – Radków – Ratno Dolne – Wambierzyce – Studzienna – Chocieszów – Wolany – Polanica Zdrój – Szczytna – Duszniki Zdrój – Słoszów – Kulin – Gołaczów – Dańczów – Kudowa Zdrój – hraniční přechod Czermna / Malá Čermná. Celková délka na polské straně je kolem 65km.


http://www.pngs.pulsar.net.pl/img/rower1.gif  Trasa Ściany – je označena červenou barvou a vede centrem Národního parku.
Trasu tvoří rozmanitá cesta jak na polském, tak i českém území. Na území Polska má trasa následující průběh: hraniční přechod Bożanov / Radków - Radków - Karłów – hraniční přechod Ostra Góra / Machovská Lhota. Celková délka trasy na polské straně je 19km.


http://www.pngs.pulsar.net.pl/img/rower3.gif  Trasa Szczeliniec – je označena zelenou barvou a vede pouze územím Národního parku. Trasa má následující průběh: Karłów - Pasterka - Droga nad Urwiskiem - Skalne Grzyby - Batorów - Karłów. Celková délka trasy je 24km.


Trasa T. G. Masaryka – je mezinárodní cyklistická trasa, která byla označena v roce 2004. Byla pojmenována podle slavného státníka a prvního prezidenta předválečného Československa. Pobýval v roce 1903 v blízkém Hronově, odkud často vyrážel na pěší a cyklistické výlety, navštěvoval vesničky a městečka na úpatí Gór Stołowych. Trasa spojuje dva pohraniční okresy: Náchod a Kudowu. Celková délka trasy na polské straně je kolem 18km. Trasa má následující průběh: hraniční přechod Żd'árky / Pstrążna - Pstrążna (Skansen) - Rozdroże pod Lelkową - Jakubowice - Kudowa Zdrój - Czermna (Kaplica Czaszek) - Słone – hraniční přechod Kudowa Słone / Náchod.


Trasa Rtyne - Karłów – je mezinárodní trasa spojující českou Rtynu s polským Karłowem. Na území polska je trasa dlouhá 17,5km. Z části se shoduje s trasou T. G. Masaryka. Podrobný průběh trasy je následující: hraniční přechod Kudowa Słone / Náchod - Słone - Czermna (Kaplica Czaszek) - Pstrążna - Rozdroże pod Lelkową - Polana YMCA - Szosa Stu Zakrętów – Karłów.


Na území Gór Stołowych jsou také trasy označené žlutou barvou. Jsou to spojovací trasy mezi jednotlivými cyklistickými stezkami.


 

Informace pochází ze strany  www.pngs.pulsar.net.plNárodní park stolových hor 
ul. Słoneczna 31
 57-350 Kudowa Zdrój  
tel./fax. +48 74 866-14-36

 


     

  Návrat   Domů 

 

MORENA - PORTALE INTERNETOWE 2007